پست اینستاگرامی fdm

در کشور مشکلات زیادی است  که اغلب اوقات فکر می‌کنیم حل کردن آن‌ها کار ساده‌ای بوده و معمولا برای حل آن مشکلات نیز راهکار یا بهتر بگوییم پاسخی کلامی در آستین‌مان داریم!

احتمالا به همین خاطر است که خیلی اوقات با خودمان می‌گوییم پس چرا مسئولین کشور مشکلات را حل نمی‌کنند؟ اما در واقعیت حل کردن مشکلات کشور به این سادگی‌ها هم که فکر می‌کنیم نیست و پیچیدگی‌های زیادی دارد.
پنجمین رویداد تصمیم‌سازان آینده می‌تواند بستری باشد تا خودتان را جای مسئولین نظام خدمات حقوقی و قضایی کشور بگذارید و مشکلات این حوزه را ریشه یابی کرده و به بحث و چالش با مربیان و داوران رویداد بپردازید تا ببینید راهکار شما تا چه حد به واقعیات نزدیک است  و آیا واقعا پاسخ مشکلات در آستین شما بوده است یا خیر ؟
در این رویداد مربیان شما را کمک می کنند که علاوه بر دقیق شدن حر ف هایتان برای ارائه در مقابل داوران، فرصت کسب جوایز مالی و معنوی رویداد را نیز بدست آورید.

به طور خلاصه شما علاوه بر فرصت صحبت در مقابل مسئولان، طی سه هفته‌ با برخی از مشکلات مهم نظام خدمات حقوقی و قضایی کشور آشنا شده و آموزش‌های لازم برای حل مشکلات، مسائل و ارائه راهکار کلان را فرا می‌گیرید.

زمانبدی
[آنچه در رویداد رخ خواهد داد]

از روز 1 آبان، فرآیند رویداد آغاز خواهد شد و تیم‌ها و افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند باید در یک آزمون مورد سنجش قرار بگیرند. این مرحه به صورت مجازی و از طریق سایت رویداد برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، افرادی که به صورتی تیمی در رویداد ثبت‌نام کرده‌اند، به صورت تیمی در این مرحله شرکت خواهند کرد و افرادی که به صورت انفرادی ثبت‌نام کرده‌اند، به صورت فردی شرکت خواهند کرد.

در روز اول (22 آبان) کلاس‌‌ها و کارگاه‌های آموزشی حل مسئله و ملاحظات سیاستگذاری با هدف شیوه تحلیل و مواجه صحیح با مشکلات کشور برگزار خواهد شد تا آمادگی لازم برای مواجه با چالش‌های رویداد را به دست آورید. چالش‌هایی که در این رویداد مطرح می‌شود از مهم‌ترین مسائلی است که هم اکنون متولیان نظام حقوقی و قضایی کشور با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

روز دوم ( 23 آبان ) مشکل و ابعاد آن برای شما ارائه خواهد شد و شما از اواسط روز به بعد با هم تیمی‌های خود و با کمک مربیان به مسئله شناسی و ریشه یابی مشکلات خواهید پرداخت. حضور تیم‌ها در این دو روز الزامی است. همچنین برای تیم‌هایی که از استان‌های مختلف کشور شرکت می‌کنند، اسکان – با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی – فراهم شده است.
در طول هفته(24 28 آبان) شما به همراه تیم‌تان می توانید به هم‌اندیشی، مشاهدات میدانی و مشورت با مسئولان و مربیان بپردازید تا ریشه‌یابی خود از مشکلات را دقیق‌تر و واقعی‌ تر نمایید.
روز پنج‌شنبه (29 آبان) نوبت به ارائه ریشه‌یابی برای مربیان فرا می‌رسد. در این روز مربیان در نقش داور ظاهر شده و به قضاوت ریشه‌یابی تان از مشکلات می پردازند. بعد از اتمام ارائه ریشه‌یابی، آموزش های لازم برای طراحی راهکار را فراخواهید گرفت در این کارگاه آموزشی جایگاه ذی نفعان مختلف برای عملیاتی کردن راهکار و نحوه در نظر گرفتن آنان برای اجرا بهتر راهکار را خواهید آموخت. در انتهای روز پنجشنبه تیم‌هایی که ریشه‌یابی آن‌ها به دور از واقعیات است فرصت ادامه در این مسابقه را از دست خواهند داد اما از گردونه آموزش های رویداد حذف نخواهند شد و می توانند همچنان در رویداد حضور داشته باشند و از مشورت مربیان و آموزش های رویداد بهره ببرند.
در طول هفته بعد (1 4 آذر) مجددا به هم‌اندیشی، مشورت با مسئولان و مربیان پرداخته تا راهکار اولیه خود را از حالت مفهومی و کلی خارج کرده و بصورت راهکار عملیاتی، جزیی و دقیق تبدیل نمایید. در طول هفته پایانی نیز از آموزش های فنی چون نحوه تحقیق و جست و جو، ارائه موثر و طراحی پاورپوینت و بصورت کلی نکات مربوط به یک ارائه مناسب را آموزش خواهید دید.
روز پنج‌شنبه (6 آذر) راهکارهای عملیاتی خود را به مربیان ارائه‌ می‌دهید و در انتهای این روز 3 الی 4 تیم  در هر چالش، به مرحله نهایی و فینال رویداد راه پیدا می‌کنند.
روز جمعه (7 آذر)  مرحله نهایی رویداد است. در این روز راهکارهای نهایی خود را به داوران که از مسئولان و تصمیم‌گران شاخص در حوزه نظام خدمات حقوقی و قضایی کشور هستند ارائه می‌دهید. زمان ارائه شما 25 دقیقه خواهد بود و به مدت 30 دقیقه هم داوران راهکار و ارائه شما را مورد چالش و پرسش قرار می‌دهند و شما نیز باید از ارائه خود در مقابل این داوران ( که مسئولان و کارشناسان شاخص مرتبط هستند)، دفاع کنید. پس از داوری تیم ها، در مراسم اختامیه تیم‌های برتر هرچالش معرفی شده و جوایز خود را دریافت می‌کنند.

FDM5
[گپ و گفت]
تا حالا به این مشکل فکرکرده بودی؟

گپ و گفتی صمیمانه با جمعی از دانشجویان حقوق و کارآموزان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه

«شورای سیاستگذاری رویداد»

دکتر محمدعلی فراهانی

[معاون پژوهش و توسعه حقوقی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

دکتر روشن

[رئیس شورای عالی وکلای مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

دکتر حجت‌الله علم الهدی

[رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه]

دکتر علی بهادری جهرمی

[رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و رئیس شورا]

دکتر غلامرضا سلیمانی امیری

[رئیس شورا عالی کارشناسان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

حجت‌الاسلام دکتر محسن ابراهیمی

[معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

دکتر قاسم شعبانی

[ رئیس شورا عالی داوری مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

دکتر حسامی

[مدیر انفورماتیک مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و عضو حقیقی شورا]

دکتر میرمحمد صادقی

[عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی و عضو حقیقی شورا]
FDM5
[معرفی]
شورای سیاست‌گذاری رویداد تصمیم‌سازان آینده

تیزر شورای سیاست‌گذاری پنجمین رویداد تصمیم سازان‌ آینده و مصاحبه با اعضای شورا

مربیان چالش«معضلات نظام کارشناسی رسمی»

دکتر محمد طاهری‌نژاد

[مدیر اندیشکده سیاستگذاری محنا]

دکتر پیمان پالیزگر

[رئيس کمیسیون توسعه خدمات حقوقی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

دکتر محمدعلی سنگبر

[مدیر توسعه حقوقی مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه ]

زکریا حسینی

[کارشناس سیاستگذاری ]

دکتر محمد صادقی

[کارشناس مرکز همکاری‌ها و تحول و پیشرفت ریاست جمهوری]

امیرحسین حاجی زاده

[مدیر کارگروه حقوق مالکیت فکری اندیشکده محنا]

مربیان چالش«مراجعه کم مردم به وکلا و حقوق‌دانان»

دکتر محمد فدایی

[پژوهشگر و مشاور اندیشکده محنا]

علیرضا سیفی

[مدیر گروه حقوقی قضائی اندیشکده محنا]

دکتر محمدصادق آزادفر

[رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم قضائی]

دکتر محمد مسعود یوسفی

[دبیر کمیسیون جهش تولید مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

دکتر مهدی فردحسینی

[کارشناس سیاستگذاری]

مربیان چالش«تضییع حقوق عامه»

دکتر اصغر عیوضی

[مدیر شبکه کانون های تفکر ایران(ایتان) / کارشناس حوزه سیاست گذاری]

سیدحسن موسوی‌فرد

[کارشناس سیاستگذاری و مدیرمسئول سایت خبری تحلیلی عیارآنلاین]

دکتر مهدی فلاحیان

[دبیر کمیسیون حقوق عامه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]

دکتر محمدعلی فراهانی

[معاون پژوهش و توسعه حقوقی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه]