[درباره رویداد]
تصمیم‌سازان آینده

هر حکومتی برای بقا و دست‌یابی به اهداف خود، نیاز دارد تا برای مشکلاتی که در مسیر پیشرفت با آن‌ها مواجه می‌شود، راهکارهای مناسبی ارائه کند. این امر با نقش‌آفرینی فعالانه مردم و به‌خصوص نخبگان جامعه محقق خواهد شد. حل مسائل کشور دغدغه‌ی بسیاری از مردم و مسئولین است؛ اما چرا باوجود چنین دغدغه‌هایی، مشکلات، برای سالیان متمادی است که گریبان کشور را گرفته است؟

پاسخ به این سوال‌ تا حدی روشن است! برای اینکه فردی در کاری تبحر پیدا کند  و بتواند تصمیمی با در نظر گرفتن همه جوانب آن بگیرد دو راه وجود دارد: یا آن‌قدر سعی و خطا کند تا باتجربه خود به جواب درست برسد و یا اینکه با فراگیری آموزش‌های لازم، برای انجام آن کار آماده شود. درصورتی‌که فردی در جایگاه تصمیم‌گیری قرار بگیرد و با فرآیند سیاست‌گذاری آشنا نباشد ماحصل آن تصمیمات به‌ظاهر درست ، معضلات کنونی کشور خواهد شد. از طرف دیگر ساختارهای نامناسب آموزشی در رابطه با فعالیت‌های مدیریتی و سیاست‌گذاری در کشور و فقدان نهاد یا مرکز مشخصی برای تربیت چنین افرادی، منجر به این امر گشته است که تاکنون برنامه مناسبی برای تربیت نخبگانی که بتوانند در مسائل کلان و سیاست‌گذاری کشور نقش‌آفرینی کنند، موجود نباشد.

مرکز آموزشی گام درصدد است به‌منظور آشنایی دانشجویان به‌عنوان قشر اثرگذار جامعه با فرآیند سیاست‌گذاری  و ایجاد بستری برای مشارکت آنان در حل مسائل کلان، علاوه بر رشد فکری مدیران نسل آینده انقلاب،  زمینه‌ساز تولید راهکارهای بدیع و متناسب با سازوکارهای حکمرانی کشور گردد. بنابراین با توجه به اهمیت مقوله سیاست‌گذاری و فقدان مدل آموزشی مناسب در کشور ، دوره تصمیم سازان آینده (FDM )  سعی دارد در یک بستر رقابتی گامی در این مسیر بردارد.

دوره تصمیم سازان آینده (FDM) با محوریت ایجاد چالش در میان شرکت‌کنندگان، به دنبال ایجاد فضایی پویا  به‌منظور ارائه راهکارهایی متناسب با فضای کشور است. قالب چالش و مسابقه در رویداد از این منظر اهمیت دارد که علاوه بر بروز توانایی‌های شرکت‌کنندگان با قرارگیری در شرایط واقعی حل مسئله ، می‌تواند منجر به دستیابی به خروجی‌های متعدد در ازای صورت‌مسئله واحد شود.